Film Eleştirisi, Sinema, Film eleştirileri, Film kritik, Film yorum
Film Eleştirisi, Sinema, Film eleştirileri, Film kritik, Film yorum


Yenilmezler
Yazan : Mustafa IRMAK

Yenilmezler
Yönetmen
Joss Whedon
Senarist
Zak Penn
Oyuncular
Scarlett Johansson
Robert Downey Jr.
Samuel L. Jackson
Chris Evans
Gwyneth Paltrow
Tür
Aksiyon, Macera, Bilimkurgu
Yapım
142dk. Abd, 2012


Bu kadar kahramanı aynı hikayede bir araya getirip film yapmak kolay olmasa gerek. Kahramanların birbirleri ile olan ilişkilerini ve çatışmalarını akıcı diyaloglar ile iyi organize eden bir senaryo gerekli öncelikle.  Sonra görsellik; kendi başına Hulk ve Iron Man bile işi fazlasıyla zorlaştırabililecek iki görsel efekt kahramanı. Durum bu  iken buna Kaptan Amerika ve Thor’ u eklemek…
Ya her şey sıkıcı ve bunaltıcı bir kahramanlar geçidi olacaktı ya da her kahramanın skeçler halinde boy gösterdiği kendi sahneleri ile dolu bir film. Ancak olması zor olan gerçekleşmiş ve ortaya etkileyici bir süper kahramanlar filmi çıkmış.
“Yenilmezler” nerden bakarsanız bakın çok uzun zamandır izlediğim en doyurucu aksiyon filmi olmuş. Hemen hiç hatasız bir görsellik ve bu görselliği filmin sonuna kadar başarı ile taşıyan bir senaryo. Hikayede tüm kahramanlar filmin merkezine eşit mesafede tutularak “kahramanlığının”  öne çıkması engellenmiş. Film ne bir Hulk, ne de bir Iron Man filmi. Film “yenilmezler” in filmi.

                                                                                                                                                                                             Joss Whedon
Düşman bildik bir düşman. Tüm bu kahramanlara karşı seçilen düşman zaten tanrısal bir düşman olmak zorundaydı. Gerçi bazı kahramanlarca biraz çelimsiz bulunsa da.
Doyurucu bir aksiyon ve kıyasıya eğlencenin garantisi bir Marvel gecit töreni… Her dakikasından keyif alacaksınız.
Böyle bir büyük hikayeyi yönetmesi için, “Buffy the Vampire Slayer” ve “Angel” serilerini yönetmeni ve en son Thor ile aksiyonda rüştünü herkese ıspatlamış olan Joss Whedon seçilmiş. Unutmadan harika  ”Toy Story”  yi de unutmamak gerek.
Scarlett Johansson artık aksiyonların aranılan oyuncusu… “Yenilmezler” de  etkileyiciliğini konuşturmuş. Ve bir de Robert Downey Jr.  meselesi var tabi ki…  Iron Man serisinin en iyi kavgaları burada diyebilirim.
Ve Hulk… Hulk’ lu sahnelerin başlaması filmi tam bir görsel şölene çeviriyor. Agresif devi hiç böyle görmediniz.
Hafta sonunu eğlenerek geçirmenin en iyi yollarından biri sinemadır, sinemalarda bu hafta en iyisi “Yenilmezler”…
Hepinize iyi seyirler…


Bu Eleştiriyi Paylaşın!