Film Eleştirisi, Sinema, Film eleştirileri, Film kritik, Film yorum
Film Eleştirisi, Sinema, Film eleştirileri, Film kritik, Film yorum


Tenten'in Maceraları
Yazan : Mustafa IRMAK

Tenten'in Maceraları
Yönetmen
Steven Spielberg
Senarist
Edgar Wright
Steven Moffat
Oyuncular
Daniel Craig
Andy Serkis
Simon Pegg
Jamie Bell
Cary Elwes
Tür
Macera, Animasyon, Aksiyon, Aile
Yapım
107dk. Abd - Yeni Zelanda, 2011


Bilgisayar teknolojisi oyuncular açısından hiç bu kadar korkutucu olmamıştı. Eğer teknoloji gerçeğe bu kadar hızlı yaklaşacak ise çok yakın zamanda animasyon teknolojisinin yarattığı sanal aktörlerin sinemamıza yerleşmesi hiç uzak bir ihtimal değil.
Tenten “The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn” inanılması güç bir gerçeklik, akıcı bir senaryo ve hiç dinmeyen aksiyonu ile animasyon severlerin başını döndürecek kadar başarılı. Bu başarılı teknoloji ve 3D’ nin birlikteliği bu görselliği daha da etkileyici kılıyor.
Animasyon ve aksiyon severler sinemalara…                                                                                                                                                          Steven Spielberg


Çoğumuz Belçikalı çizer Georges Prosper Remi (Hergé)’nin yarattığı artık kültleşmiş kahraman Tenten’ nin çizgi romanları ile büyüdük. Gerçi herkesin kafasındaki Tenten yüzü bu muydu? tam emin olamasam da,  film Tenten hayranlarını da üzmeyecek gibi.
Tenten maket bir gemi satın alır. Bu maketin peşinde olan çok ama çok tehlikeli İvan İvanoviç Sakharine tarafından takip edilerek, macera dolu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk onu   Kaptan Haddock’ un gizemli geçmişine götürecektir.
Doyurucu aksiyon sahneleri ve her şeyi ile neredeyse gerçeği gibi duran yüzler ve görüntülerle seyri keyifli bir  Tenten macerası bekliyor sizi.
Steven Spielberg yönetmenliğini de eklediğinizde kaçırılmayacak bir filme dönüşüyor Tenten… Spielberg Tenten’i film yapmanın hayali olduğunu söylüyor.
Ne diyelim bize düşen bu heyecanı kaçırmamak olur.


Bu Eleştiriyi Paylaşın!