Film Eleştirisi, Sinema, Film eleştirileri, Film kritik, Film yorum
Film Eleştirisi, Sinema, Film eleştirileri, Film kritik, Film yorum


Yargıç
Yazan : Mustafa IRMAK

Yargıç
Yönetmen
David Dobkin
Senarist
Nick Schenk
Bill Dubuque
Oyuncular
Robert Downey Jr.
Robert Duvall
Billy Bob Thornton
Tür
Dram
Yapım
141dk. Abd, 2014


Başından sonuna kadar Robert Downey Jr. ın etkili ve keyifli oyunculuk performansı ile sürüklenen bir hikaye. Sadece adaletin tecellisini arzulayan ve onu kovalayan bir hukuk abidesi baba değil, adaleti eğip bükmeyi suçlulardan yana öğrenmiş bir avukat evladın dramatik hikayesi. Öfkeyle geride bıraktığı ya da bıraktığını sandığı ailesinin yaşamına hızla geri dönmek zorunda kalan Hank Palmer, yeniden kasabası, geçmişi ve çocukluğunu gözden geçirmek zorunda kalacak.

Yaşamı umursamazlık üzerine kurulmuş bir deha avukatın, aslında çatırdayan hayatı, kurduğu aile düzeni ve en kötüsü de inandıkları. Başlarda sıradan bir baba çocuk çatışması gibi beklentiye sokabilir sizi film. Ancak sabırla devam eden izleyici Robert Downey Jr. ın giderek ivmelenen oyunculuğu ile keyiflenen ve özellikle mahkeme sahnelerinde zirveye çıkan tempolu etkili bir filmle karşılaşacak.

                                                                                                                                                                                                    DAVID DOPKIN

Son zamanlarda Iron Man ile neredeyse özdeşleşen ve Sharlock karakterini bile unuttuğumuz Robert Downey Jr., bazı sahnelerde bize tanıdık Iron Man mimikleri yapsa da, hakkını verelim ve özellikle fizik oyunculuğu ve dramatik sahnelerde belirginleşen yeteneğini takdir edelim.

Baba rolünde ise Robert Duvall, Robert Downey Jr. ın refakatinde çok iyi. Unutmadan harika bir Billy Bob Thornton sürprizi de cabası.. Oyunculuklarla göz dolduran bir film “Yargıç”…

Akıcı ve akılda kalıcı bir hikaye… İyi seyirler…


Bu Eleştiriyi Paylaşın!